Положення про звання Почесний громадянин Маньківського району

 

 

МАНЬКІВСЬКА  РАЙОННА   РАДА

ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 01.08.2017                                   № 18-12/VІІ

Про внесення змін до Положення про звання

«Почесний громадянин Маньківського  району»

 

Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  враховуючи пропозиції депутатів районної ради РАЙОННА РАДА ВИРІШИЛА:  

Внести зміни до Положення про звання «Почесний громадянин Маньківського району», затвердженого рішенням районної ради від 23.02.2007 № 8-7/V, виклавши його в новій редакції, що додається.

 

 

Заступник голови районної ради                                                С.І.Лещенко                                             

                   

 

  Додаток 1

                                                      до рішення районної ради

                                          від 01.08.2017 № 18-12/VII

 

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

    про звання «Почесний громадянин Маньківського  району»

 

Звання «Почесний громадянин Маньківського району» присвоюється за вагомий особистий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток сіл, селищ Маньківського району, великі досягнення, миротворчу, доброчинну діяльність, мужність і відвагу при врятуванні людей, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та стихійного лиха, успіхи, здобутки у праці, професійній, громадській діяльності,  що сприяли подальшому розвитку та зростанню соціально-економічного потенціалу територіальних громад сіл, селищ  Маньківського  району.

 

1. Загальні положення

         1.1. Звання «Почесний громадянин Маньківського  району» є відзнакою   і може бути присвоєне за життя чи посмертно громадянам України та інших держав, діячам   науки,   техніки,   літератури,   мистецтва, працівникам, пенсіонерам, які своєю працею сприяють (сприяли) становленню нашого району в різних галузях, зокрема: промисловості, агропромисловому виробництві, освіті, охороні здоров'я, культурі, спорті, органах державної влади та місцевого самоврядування, інших сферах діяльності, відродження та примноження надбань національної культури, створення матеріальних та духовних цінностей, миротворчу, доброчинну діяльність,  мужність і відвагу при врятуванні людей, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та стихійного лиха, внесли значний вклад у розвиток Маньківського району і користуються авторитетом громадськості.

         Звання «Почесний громадянин Маньківського району», як виняток, може присвоюватися іншим громадянам за визначні заслуги перед Україною.

         1.2. Звання «Почесний громадянин Маньківського району» присвоюється особі лише один раз.

         1.3. Право присвоєння звання «Почесний громадянин Маньківського району» належить виключно Маньківській районній раді та визначається її рішенням.

         1.4. Звання «Почесний громадянин Маньківського району» присвоюється щороку не більше ніж двом особам напередодні Дня Незалежності або в окремих випадках на урочистих заходах з нагоди відзначення державних та професійних свят.

 

         1.5. Звання «Почесний громадянин Маньківського району» не може бути присвоєно громадянам, які раніше скоїли кримінальний злочин, були засудженими та судимість яких не погашена.

         1.6. У разі здійснення особою, якій було присвоєно звання «Почесний громадянин Маньківського району», кримінального злочину, за який особу було засуджено і вирок щодо якої вступив у законну силу, питання позбавлення її звання та повернення знаку, посвідчення «Почесного громадянина Маньківського району» вирішується на пленарних засіданнях Маньківського районної ради.

 

2. Порядок висування кандидатур на присвоєння звання «Почесний громадянин Маньківського району»

2.1. Право висування кандидатур на присвоєння звання «Почесний громадянин Маньківського району» належить:

районній державній адміністрації;

депутатам Маньківської районної ради, сільським, селищним радам;

трудовим колективам підприємств, установ, організацій;

громадським організаціям та політичним партіям Маньківського району.

2.2. При представленні кандидатури до присвоєння Почесного звання  до  районної ради суб’єктом ініціативи подається відповідне клопотання та такі документи:

вичерпні біографічні дані про кандидата;

відомості про особу та її досягнення у сферах діяльності, зазначених у п. 1.1. цього Положення;

обґрунтування особливого внеску кандидата у розвиток Маньківського району або визначення його видатних заслуг;

відгуки-клопотання юридичних, фізичних осіб, трудових колективів, громадських організацій та політичних партій, які підтримують висування цієї кандидатури (кількість відгуків не обмежується);

клопотання про присвоєння Почесного звання без подання зазначених документів не розглядаються.

2.3. Клопотання про присвоєння Почесного звання подаються на ім’я голови районної ради чи заступника голови районної ради не пізніше 01 серпня  поточного року.

 

3. Процедура присвоєння звання «Почесний громадянин Маньківського району»

3.1. Клопотання про присвоєння звання «Почесний громадянин Маньківського району» розглядається   на засіданні профільної постійної комісії  районної ради.

3.2. Остаточне рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин Маньківського району» приймається на пленарних засіданнях районної ради, які проводяться напередодні проведення Дня Незалежності чи інших Державних та професійних свят.

3.3. Кандидатури, за яких не проголосувала більшість депутатів від загального складу ради, можуть бути повторно винесені на розгляд сесії районної ради наступного року.

3.4. Робота по узагальненню клопотань, подання їх на розгляд сесії районної ради, підготовка проектів рішень ради з питань присвоєння звання «Почесний громадянин Маньківського району», здійснення записів у Книзі Почесних громадян Маньківського району у встановленому порядку покладається на організаційний відділ районної ради.

 

4. Порядок присвоєння звання «Почесний громадянин Маньківського району»

4.1. Присвоєння звання «Почесний громадянин Маньківського району» відбувається один раз на рік за умови подання клопотань.

4.2. Рішення районної ради про присвоєння звання «Почесний громадянин Маньківського району» набуває чинності з моменту його прийняття.

4.3. Рішення районної ради про присвоєння звання «Почесний громадянин Маньківського району» публікується в районній газеті «Маньківські новини» та повідомляється про це в інших засобах масової інформації району.

4.4. Особам, яким присвоюється звання «Почесний громадянин Маньківського району», вручаються пам’ятні знаки та посвідчення до них, а у випадку, коли присвоєння звання «Почесний громадянин Маньківського району» відбувається посмертно, вищезгадані відзнаки видаються членам родини.

4.5. Знак «Почесний громадянин Маньківського району» носять на грудях з лівого боку нижче урядових нагород.

4.6. Особі, якій присвоєно звання Почесного громадянина  Маньківського району, виплачується одноразова винагорода в розмірі прожиткового мінімуму. Виплата здійснюється одноразово до 31 грудня поточного року, а у випадку, коли присвоєння звання «Почесний громадянин Маньківського району» відбувається посмертно, вищезазначена сума виплачується0членамородини.
          4.7. Запис про «Почесного громадянина Маньківського району» вноситься до Книги Почесних громадян Маньківського району, яка постійно зберігається у Маньківській районній раді.

          4.8. Портрети Почесних громадян Маньківського району розміщуються на стенді в приміщенні адмінбудинку районної ради.

4.9. Почесні відзнаки Маньківського району вручаються головою районної ради або заступником голови районної ради на урочистостях з нагоди святкування Дня Незалежності або в окремих випадках на урочистих заходах з нагоди відзначення Державних та професійних свят.

4.10. Ім’ям Почесного громадянина згідно з установленим порядком можуть бути названі вулиці, підприємства, навчальні заклади та заклади культуриорайону.
На фасаді будинку, де проживає або останній час проживав Почесний громадянин, може бути встановлена пам’ятна меморіальна дошка.

 

5. Заключні положення

5.1. Присвоєння звання «Почесний громадянин району» зобов’язує громадян, які удостоєні цього звання, бути прикладом для всіх жителів району і не допускати вчинків, що ганьблять честь району та його самого.

5.2. Видатки на виконання даного Положення здійснюються за рахунок районного бюджету та коштів спонсорів.

5.3. Положення затверджується на сесії районної ради.

5.4. Зміни та доповнення до Положення затверджуються на сесії районної ради.

 

 

Керуюча  справами виконавчого

апарату районної ради                                                             С.П. Павленко