Верховна рада прийняла "земельну децентралізацію" в першому читанні

      19 квітня, Верховна Рада проголосувала в першому читанні зазаконопроект №4355 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування щодо управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням та охороною земель", повідомляє прес-служба члена Аграрного комітету ВРУ.

       Як зазначив автор законопроекту, кінцевою метою повинно бути передача всіх земель за межами населених пунктів у комунальну власність.

        

Законопроектом пропонується передати всім сільським, селищним, міським радам повноваження щодо розпорядження землями державної власності за межами населених пунктів в якості делегованих повноважень (крім земель оборони, земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення та інших, які мають важливе значення для держави).

        Згідно з повідомленням, повноваження по здійсненню державного контролю за використанням та охороною земель автори законопроекту пропонують передати Госгеокадастру, і виконавчим органам сільських, селищних, міських рад.

      Дуже важливо, щоб до другого читання в законопроекті залишилися всі ключові складові: - передача земельних повноважень на місця, - стимул до об'єднання територіальних громад, - ефективна система державного земельного контролю.

   

   Законопроектом також пропонується надати органам місцевого самоврядування повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності та визначити порядок встановлення меж територіальних громад при виникненні невизначеності або спору з приводу таких кордонів.