Чи бути дільничній лікарні ?

           Конституція України визнає життя й здоров’я громадян найвищою соціальною цінністю та проголошує державу гарантом забезпечення та утвердження прав і свобод людини. Проте існуюча тенденція погіршення стану медичної системи в країні створює дедалі більші проблеми для подальшої реалізації задекларованого права людини на отримання медичної допомоги в нашій державі.

    Експерти вбачають причину в недостатньому фінансуванні медичної галузі, у недосконалості законодавства та застарілій моделі медичної освіти. Медицина країни потерпає від непослідовної соціально-економічної політики та нерівних умов для ведення медичної практики різними суб’єктами господарювання. На сьогодні державний бюджет забезпечує українську медицину тільки половиною необхідного мінімуму, іншу половину фактично доплачують громадани з власної кишені, купуючи необхідні ліки, сплачуючи за медичні послуги та обстеження. Нині маємо всі переваги й недоліки ринкової економіки, проте медична галузь в Україні все ще функціонує за успадкованим з радянських часів залишковим принципом розподілу фінансування. Подібний стан справ не задовільняє ні лікарів, ні пацієнтів, ні громадськість у цілому. У країні вкотре назріла гостра необхідність у реформуванні існуючої системи охорони здоров’я. 

         Традиційний захід районної ради "День ради" 18 лютого відбувся в селищі  Буки. Голова районної ради Володимир Вовк ретельно ознайомився із напрацюваннями і проблемами селища та разом з селищним головою Оксаною Власюк взяв участь у засіданні, на порядку денному якого було питання доцільності реогранізації Буцької дільничної лікарні. Разом з представниками ініціативної групи з числа депутатів селищної ради, сільсгосптоваровиробників, підприємців та пересічних жителів селища вони розглянули можливі  варіанти та наслідки реорганізації лікарні. Одним із шляхів збереження закладу в такому статусі учасники зібрання вважають об’єднання населених пунктів, які обслуговуються в даній лікарні, в об’єднану територіальну громаду, що забезпечить додаткові кошти на її утримання.

Крім цього в районній раді буде створена робоча група з вивчення даного питання.

          Керуюча справами виконавчого апарату Світлана Павленко та радник  (консультант з юридичних питань) голови районної ради Вікторія Підлубна предметно ознайомилися з  організацією роботи представницького органу влади, надали практичну допомогу секретарю ради  Ользі Височині у ведені діловодства, підготовці питань на розгляд сесій селищної ради.