Обговорено перспективи будівництва заводу по переробці твердих побутових відходів

  На сьогодні в Україні проблема смітників – одна з найважливіших і найактуальніших серед проблем забруднення навколишнього середовища. 

   Димні звалища, купи викинутого непотребу, переповнені сміттєві баки – в Україні це так знайомо багатьом жителям. Уже сьогодні накопичилося близько 15-20 млрд м3 відходів, що охоплюють 7 % території нашої країни. Щороку ця цифра збільшується на 12 млн тонн.

   У світі є три основних способи переробки й утилізації муніципальних відходів – це захоронення, спалювання та часткова переробка. Кожен спосіб має свої переваги і недоліки. Захоронення – найдешевший спосіб, проте наносить найбільшу шкоду довкіллю, спалювання потребує значних операційних витрат на обслуговування фільтрів, у результаті отримується лише тепло. Часткова переробка містить відбір і повторне використання вторинних матеріалів або біологічну переробку харчових відходів із метою отримання органічних добрив. Цей метод не розв’язує повністю питання утилізації, левова частка відходів (60-70 %) все одно потребує захоронення.

  Відповідно до ст. 32 Закону України «Про відходи» з 1 січня 2018 року забороняється захоронення непероблених (необроблених) побутових відходів. Розміщення відходів потребує вилучення значних площ землі, а транспортування і зберігання ускладнюється та стає важким тягарем для народного господарства. Найбільш токсичні відходи потребують спеціальних заходів щодо їхнього знешкодження та повної ізоляції. 

 01 лютого 2019 року в кабінеті голови райдержадміністрації відбулася робоча нарада щодо перпектив будівництва в районі заводу по переробці твердих побутових відходів способом каталітичного піролізу.

   В якій взяли участь голова райдержадміністрації Василь Клименко, голова районної ради Світлани Лещенко, перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Юзвенко,  селищний голова Маньківки Володимир Вівтенко, начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Алла Пашніна та головний спеціаліст сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної роботи та цивільного захисту апарату райдержадміністрації Юліанна Мельник.

   Стосовно особливостей розробки детального плану території відведеної земельної ділянки, складання звіту про стратегічно-екологічну оцінку проекту детального плану території для будівництва заводу доповіла начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Алла Пашніна.

  Головний спеціаліст сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної роботи та цивільного захисту апарату райдержадміністрації Юліанна Мельник запропонувала підготувати інформаційний матеріал для засобів масової інформації з метою ознайомлення громадськості з принципом переробки сміття з використанням технології каталітичного піролізу.

Маньківський селищний голова Володимир Вівтенко запропонував присутнім оглянути варіанти земельних ділянок, які могли б використовуватися з метою даного будівництва.

Підсумовуючи нараду, голова райдержадміністрації Василь Клименко зауважив, що дане питання дуже актуальне для району, тому він буде постійно тримати його на особистому контролі.