Новий успіх черкаських медиків: вперше у Черкасах трансплантували нирку

   Вперше на Черкащині в обласному онкодиспансері була проведена трансплантація нирки. За словами керівника цього проекту, директора КНП «Черкаський обласний онкологічний диспансер», голови постійної комісії з питань охорони здоров’я обласної ради Віктора Парамонова, це – результат роботи багатьох людей і служб: спеціалістів та медичних працівників онкодиспансеру, управління охорони здоров‘я Черкаської ОДА, Міністерства охорони здоров’я, депутатів обласної ради сьомого скликання.

Сьогодні цей шанс отримав вчитель фізики з сільської школи Дмитро, який з дитинства мав проблеми з нирками, а останні півтора роки тричі на тиждень їздив на гемодіаліз за 80 км у Черкаси. Донором для хлопця стала його мама Тетяна.

 

 

«Проведено трансплантацію коштом державного бюджету, а це 670 тисяч гривень. Для пацієнтів абсолютно безкоштовно, – зауважує Віктор Володимирович. – Приємно відзначити, що виконали цю складну операцію саме черкаські фахівці за підтримки київських і львівських колег. Провів операцію завідувач обласного центру пластичної реконструктивної та малоінвазійної онкоурології черкаського онкодиспансеру хірург Роман Морару-Бурлеску».

 

Віктор Парамонов зазначає, що передувала цьому системна багаторічна робота. Насамперед, треба було мати бажання просувати цю галузь до світових стандартів медицини. Потім треба було підготувати матеріально-технічну базу, закупити необхідне сучасне обладнання, і, звичайно, навчити медперсонал. Лікарі повинні були здобути необхідні навички. Але і це ще не все. Багато часу зайняла низка організаційних моментів, оформлення юридично-правових процедур тощо.

– Знаковим для медицини Черкащини став 2019 рік, коли навесні депутати обласної ради сьомого скликання прийняли обласну програму «Трансплантація аутологічних гемопоетичних стовбурових клітин кісткового мозку та периферичної крові» на 2019-2023 роки. Вона дала фінансовий поштовх до реалізації задуманого. А Кабінет міністрів України включив обласний онкодиспансер до пілотного проекту із запровадження трансплантології. Майже рік назад спеціалісти онкодиспансеру успішно провели першу операцію, засвідчивши серйозність своїх намірів. Впродовж 2020 року нами пересаджено стовбурові клітини кісткового мозку 29 особам, які продовжують активно жити, – розповів директор обласного онкодиспансеру.

 

«2020 рік засвідчив, що ми обрали правильний напрямок і на сьогодні є єдиним комунальним закладом в Україні, де пересаджують клітини кісткового мозку, і органи. Трансплантація нирки – це новий поступ у розвитку медичної галузі Черкащини, який уже зробили наші спеціалісти. Це – майбутнє медицини, шанс на життя сотень і тисяч людей. Єдине, чого ми прагнемо, не допусти згортання наших зусиль. А для цього потребуємо всілякої підтримки і депутатського корпусу нового скликання, і керівництва області, і Міністерства та інших зацікавлених структур», – наголосив керівник онкодиспансеру Віктор Парамонов.