Депутати підтримали створення комунального некомерційного підприємства «Маньківська центральна районна лікарня»

      08  серпня 2019 року відбулося пленарне засідання  чергової 38 сесії Маньківської районної ради сьомого скликання, яку провела голова районної ради Світлана Лещенко. У роботі сесії взяли участь голова РДА Василь Клименко, сільські та селищні голови, керівники управлінь і відділів райдержадміністрації, керівники районних установ, підприємств та організацій, представники засобів масової інформації. 

    Перед початком сесії Світлана Іванівна привітала депутатів районної ради, сільських та селищних голів, які відсвяткували дні народження в міжсесійний період. 

     До порядку денного сесії було включено 10 питань. Передувала сесії робота профільних постійних комісій та президії районної ради. Проекти рішень було попередньо розміщено на офіційному веб-сайті районної ради, надіслано на електронні скриньки депутатів районної ради та роздано у паперовому варіанті, що дало змогу депутатам детально і заздалегідь ознайомитися з документами. 

    Про створення комунального некомерційного підприємства «Маньківська центральна районна лікарня» Маньківської районної ради Черкаської області та про Районну програму вдосконалення надання  вторинної  медичної  допомоги населенню Маньківського  району на 2019-2021 роки народним обранцям доповів головний лікар Маньківської центральної районної лікарні; голова комісії з реорганізації Маньківської центральної районної лікарні Юрій Кулик. В своєму виступі Юрій Миколайович зазначив, що основною метою створення даного підприємства є надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги та здійснення управління медичним обслуговуванням населення, що постійно проживає (перебуває) на території Маньківського району, а також вжиття заходів з профілактики захворювань населення та підтримки громадського здоров’я.

 Відповідно до поставленої мети предметом діяльності Підприємства є:

створення умов, необхідних для забезпечення доступної та якісної медичної допомоги населенню, організації належного управління внутрішнім лікувально-діагностичним процесом, ефективного використання майна, інших ресурсів Підприємства;

надання пацієнтам послуг вторинної (спеціалізованої) стаціонарної медичної допомоги, у тому числі екстреної (невідкладної), необхідної для забезпечення належних профілактики, діагностики і лікування хвороб, травм, отруєнь чи інших розладів здоров’я, медичного контролю за перебігом вагітності й ведення пологів і післяпологового періоду;

планування, організація, участь та контроль за проведенням профілактичних оглядів та диспансеризації населення, здійснення профілактичних заходів, у тому числі безперервне відстеження стану здоров’я пацієнта з метою своєчасної профілактики, діагностики та забезпечення лікування хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів;

консультації щодо профілактики, діагностики, лікування хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів, а також щодо ведення здорового способу життя;

моніторинг забезпечення та раціональне використання лікарських засобів, виробів медичного призначення, медичного обладнання та транспортних засобів та інші. В обговоренні активну участь взяли депутати районної ради Олександр Попелюх та Віктор Шевченко.

    Депутатами схвалено структуру та граничну чисельність комунального некомерційного підприємства «Маньківський центр первинної медико – санітарної допомоги» Маньківської районної ради Черкаської області та  з метою суттєвого поліпшення якості надання медичних послуг населенню району і підвищення рівня надання первинної медичної допомоги внесено зміни до Програми розвитку первинної медико-санітарної  допомоги в Маньківському районі та  підтримки комунального некомерцій-ного підприємства «Маньківський центр первинної медико-санітарної допомоги» Маньківської районної ради Черкаської області на 2018-2021 роки поінформувала присутніх директор комунального некомерційного підприємства «Маньківський центр первинної медико-санітарної допомоги» Маньківської районної ради Черкаської області Юлія Клясна.   

   У ході роботи затверджено зміни до районного бюджету на 2019 рік. З цього питання поінформувала начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Самойленко, яка зазначила, що винесення на розгляд сесії районної ради проекту рішення викликане змінами в частині розподілу коштів від перевиконання дохідної частини районного бюджету; розподілу вільного залишку коштів, що утворився на початок року за рахунок субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій; розподілу отриманих субвенцій з місцевих рад; перерозподілу бюджетних призначень та виділення коштів з резервного фонду.

   Жвавого обговорення викликав розгляд питання присвоєння звання «Почесний громадянин Маньківського району».  У обговоренні активну участь взяли депутати районної ради Тамара Барилко, Юрій Безверхий, Анатолій Заремба, Тетяна Жайворонок,  Віктор Самойленко. Були почуті різні думки та аргументи на користь кандидата і на завершення обговорення одностайно звання Почесний громадянин Маньківського району було присвоєно Миколі Гурському (за поданням фракції «В.о. Черкащани») уродженцю с.Іваньки.

      Головуючою сесії була надана можливість всім депутатам районної ради, сільським та селищним головам, запрошеним взяти участь в обговоренні питань порядку денного з дотриманням 10 хвилинного регламенту для кожного, затвердженим на початку сесії.